اخبار

سخنی با حامیان و مخاطبین انجمن فیلارمونیک ایران

 

با درود فراوان

سخن نخست

«انجمن فیلارمونیک ایران» یک سازمان مردم نهاد موسیقایی نوپاست که از سال ۱۳۹۹ خورشیدی، برای تداوم بخشیدن به راه انجمن بنیان گذاشته در سال ۱۳۳۲ خورشیدی، قدم پیش نهاده و با کمک‌های مادی و معنوی حامیان حقیقی و حقوقی خود، و با عزم به اعتلای موسیقی فاخر طی طریق می‌نمايد.

«انجمن فیلارمانیک ایران» از آغاز شکل گیری مجدد (سال ۱۳۹۹ خورشیدی)، با همه گیری کرونا روبرو گشت و در پی آن با اعتراضات اخیر که مانع سرعت بخشیدن و به سرانجام رسیدن بسیاری از اهداف آن گردید. البته ناگفته نماند که گزارش عملکرد انجمن در سال ۱۴۰۰ پیشتر اطلاع‌رسانی شده و گزارش انجمن در سال ۱۴۰۱‌ نیز بزودی اعلام خواهد شد.

• سخن دوم

ارکان پنجگانه‌ی انجمن، بنا بر قید در اساسنامه‌ی آن و افزون بر آن، مدیریت‌ها و مسئولیت‌هایی که در زیر مجموعه‌ی مدیرعامل انجمن فعالیت می‌نمايند به شرح زیر است:

الف) ارکان قید شده در اساسنامه:

۱- هيئت امنا

۲- مدیر عامل

۳- قائم مقام

۴- بازرس

۵- خزانه‌دار

ب) تشکیلات زیرمجموعه‌ی مدیرعامل:

۱- دبیر هماهنگی

۲- مدیریت تولید و اجرای صحنه‌ای

۳- مدیریت آموزش

۴- مدیریت پژوهش

۵- مدیریت نمایندگی استان‌ها

۶- مدیریت انفورماتیک

۷- مسئولیت امور مالی

یکی از مسئولیت‌هایی که لازم است به زودی در انجمن راه اندازی شود، مسئولیت روابط عمومی آن است که می‌تواند تمامی اهداف و عملکردهای انجمن را به حامیان عزیز و مخاطبان گرامی به درستی بازتاب داده و اطلاع‌رسانی به هنگام نماید.

• سخن سوم

«ارکستر ملی فیلارمونیک تهران»، بر اساس بودجه‌ی محدود و با تعدادی اندک از نوازندگان توانا، فعالیت خود را آغاز نمود. بدیهیست برای گسترش و تکمیل تعداد نوازندگان این ارکستر، بزودی فراخوان عمومی داده خواهد شد.

در رابطه با دریافت آثار اجرایی ارکستر نیز نخست از آهنگسازان پیشکسوت دعوت به عمل آمد، اما متاسفانه تا روز افتتاح ارکستر هیچ اثری از جانب آنان دریافت نگردید. در این رابطه نیز بزودی فراخوان عمومی، برای دریافت آثار داده خواهد شد.

با آرزوی روزگارانی خوش برای حامیان عزیز و مخاطبان گرامی

«هیئت امنای انجمن فیلارمونیک ایران»

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *